Walk the line = Sınırları aşmak

Johnny Cash, Sun Stüdyoları'nın kapısından içeri girdiğinde kendisi de Amerikan kültürüne bu kadar etki edecek bir müzisyen olacağını umut etmiyordu. O güne kadar varolan müzisyenlerden hiçbirine benzemeyen 'Siyah Giyinen Adam' karakteri, kendine has tavırları ve folk şarkıcısı June&...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Other Authors: Mangold, James, 1963- (scenario.), Keach, James (production design.), Konrad, Cathy (actress.), Dennis, Gill, Bomba, David J., Phoenix, Joaquin, 1974-, Witherspoon, Reese, 1976-, Goodwin, Ginnifer, 1978-, Patrick, Robert, 1958-, Roberts, Dallas., Papamichael, Phedon., Burnett, T-Bone., Twentieth Century Fox Home Entertainment, Inc.
Format: DVD
Published: Beverly Hills, CA : 20th Century Fox Home Entertainment, 2005. 2006.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Description
Summary:Johnny Cash, Sun Stüdyoları'nın kapısından içeri girdiğinde kendisi de Amerikan kültürüne bu kadar etki edecek bir müzisyen olacağını umut etmiyordu. O güne kadar varolan müzisyenlerden hiçbirine benzemeyen 'Siyah Giyinen Adam' karakteri, kendine has tavırları ve folk şarkıcısı June'a aşkıyla bir döneme damgasını vurdu Cash. Ardında bıraktığı etki ise bugünün rock, funk, rap söyleyen birçok şarkıcısına ilham kaynağı oldu.
Physical Description:1 videodisc (DVD)(130 min.) : sd., col. ; 4 3/4 in.
Awards:Academy Awards 2006, USA: Nominated: Best Achievement in Costume Design, Best Achievement in Film Editing, Best Achievement in Sound Mixing, Best Performance by an Actor in a Leading Role: Academy Award: Best Performance by an Actress in a Leading Role, 2006 : BAFTA Awards: Best Performance by an Actress in a Leading Role, Best Sound, 2006 : Golden Globes, USA: Best Motion Picture - Comedy or Musical, Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Comedy or Musical, Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Comedy or Musical: 2006.